ІНФОРМАЦІЯ про відкриття виставки кращих робіт конкурсу “Космічні фантазії”

15 лютого 2018 року о 14.30 в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулось відкриття виставки кращих робіт обласного заочного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії». Організаторами заходу є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради та Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. Цей конкурс проводиться щорічно з метою розвитку творчих здібностей у дітей і підлітків, зацікавленості у дослідженнях Космосу, підвищення знань у галузі природних та гуманітарних наук. Даний захід покликаний забезпечити підтримку обдарованої молоді, яка відтворює своє уявлення про Космос засобами літератури та мистецтва, цікавиться історією розвитку філософської думки людини про Всесвіт, прагне розширити свій духовний світогляд.

Учасники виставки представили на розгляд журі творчі роботи, в яких відображаються реальні космічні явища чи події, фантастичні сюжети чи образи, уявлення автора про космічні процеси у Всесвіті, розвиток Землі, інопланетні системи та позаземні цивілізації, а також реферативні роботи, в яких досліджується історія пізнання людиною Космосу, виникнення наукової думки та вчення про Всесвіт, розвиток філософської думки людини в процесі пізнання нею Всесвіту і свого місця в ньому; аналізуються найдавніші міфологічні уявлення людей та сучасні космологічні теорії; пропонуються авторські гіпотези виникнення космічних утворень та перспективи розвитку земної цивілізації; розглядаються складні проблеми розвитку духовного світогляду людини.

Цьогоріч на розгляд журі конкурсу було подано понад 300 робіт вихованців позашкільних навчальних закладів та шкіл із 22 районів і міст області. Роботи подавались в розділах «Література та журналістика», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Комп’ютерна графіка», «Космічна філософія» та «Космічна історія». Дитячі роботи привертали увагу не тільки своєю колоритністю, свіжістю барв та задумів, а насамперед відтворенням теми космосу. Сюжети робіт найрізноманітніші: з космонавтами, з інопланетними істотами, з традиційними українськими символами, з фантастичними створіннями з інших світів та історіями про підкорення космосу.

За результатами роботи журі переможцями стали колективи Костопільського Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій, Рокитнівського районного Центру дитячої та юнацької творчості, Дубровицького Центру позашкільної освіти та міста Рівного. Найкращі роботи, відібрані на конкурсі будуть представляти Рівненщину на Всеукраїнському етапі конкурсу, який проходитиме у Києві.

  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *