ІНФОРМАЦІЯ про проведення обласного конкурсу зі стендового моделювання

Історико-технічне стендове моделювання – один з найцікавіших та найскладніших напрямків науково-технічної творчості. Адже для того, щоб побудувати точну копію корабля, літака, автомобіля чи будь якого іншого експонату потрібно досконало вивчити історію, чітко розібратись з пофарбуванням та оздобленням. Деякі моделі виготовляють та вдосконалюють роками.

Під егідою комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» цей напрямок культивується та розвивається в області. Для керівників творчих об’єднань з історико-технічного стендового моделювання проводяться обласні семінари, надається методична допомога.

Те, що хлопчаки часто марять морем чи небом, танками або авіацією – не новина. Це вже згодом життєві обставини змушують багатьох із них заганяти свою чисту дитячу мрію глибше у підсвідомість. Головне те, щоб вона не перешкоджала рухатися до успіху. Тим більшу повагу викликає щире прагнення вже цілком сформованих людей зберегти світ своїх захоплень у більш зрілому віці. Бодай у спрощеному вигляді та у вільний від основної роботи час.

 17-18 жовтня 2018 року відбувся відкритий обласний конкурс учнівської молоді зі стендового моделювання. Організатором заходу є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

Мета конкурсу – виявлення та підтримка обдарованої молоді, стимулювання інтересу дітей до розвитку власних творчих здібностей та власної творчої діяльності, розвиток та залучення до технічної творчості, вивчення історії розвитку техніки, задоволення її потреб у творчій самореалізації. Цей напрям в позашкільній освіті пов’язаний з тим, що він зосереджений на сучасних проблемах і має прикладне спрямування.

У заході брало участь 27 учасників із 5 закладів освіти області, які представили на розгляд журі більше 200 робіт. Категорія учасників – учнівська молодь (до 18 років).

Конкурс  проводився у таких номінаціях:

– F4-1 А/B – літаки у масштабі від 1:32 до 1: 48;

– F4-1 C/Д – літаки у масштабі від 1:72 до 1:144;

– М-1 – бронетанкова техніка у масштабі 1:35;

– М-2 – бронетанкова техніка у масштабі від 1:72 до 1:87;

  • діорами у масштабі 1:35;
  • діорами у масштабі 1:72 (автор діорами представляє технічну документацію на складові елементи (техніка, уніформа, фотосюжет));

– мініатюри у масштабі від 1:8 до 1:16,  від 1:30 до 1:35;

– В1 – кораблі у масштабі від 1:50 до 1:100, від 1:350 до 1:700;

– паперові моделі.

Переможці особистого заліку отримали дипломи комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

 

Команди-призери нагороджені дипломи управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації:

Дубенська міська станція юних техніків – І місце;

Костопільський центр технічної творчості та комп’ютерних технологій – ІІ місце;

Рівненський міський центр творчості учнівської молоді – ІІІ місце.

            

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *