ІНФОРМАЦІЯ про проведення обласного семінару відповідальних за проведення виставок із науково-технічної творчості

05 листопада 2019 року було проведено семінар відповідальних за проведення виставок із науково-технічної творчості на тему: «Виставки як важливий інструмент у створенні позитивного іміджу освітнього закладу. Підвищення рівня підготовки експонатів до Всеукраїнських і обласних конкурсів та виставок». Організатором є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. У семінарі брали участь 20 представників закладів позашкільної освіти області.

З вітальним словом до учасників семінару звернулась Наталія ДАНЕВИЧ, заступник директора КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОР.

Ірина МУХА, методист КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», у своєму виступі окреслила шляхи активізації виставкової діяльності у різних закладах освіти, проаналізувала участь закладів позашкільної освіти області у виставках-конкурсах з орігамі «Паперовий світ»,  «Наш пошук і творчість, тобі – Україно!» та початкового технічного моделювання. Роботи наших вихованців щороку мають призові місця на Всеукраїнській виставці «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Це говорить про високий рівень роботи як гуртківців, які роблять експонати, так і керівників гуртків, оскільки відібрана для виставки учнівська робота є результатом сумісної праці учня і педагога. Вона одночасно стає показником якості викладання навчального предмета, критерієм оцінювання професіоналізму педагога, і чим більше учнівських робіт педагога потрапляє на виставку, тим вищу сходинку професійного розвитку він займає.

Вважається, що виставки є формою презентації майстерності як учнів, так і педагогів, які мобілізують їх на щоденну кропітку роботу з вдосконалення умінь і навичок, викликають у них почуття задоволення від отриманих результатів, виховують повагу до власної праці.

Людмила ШАПІРКО, завідувач виробничого відділу Рівненської обласної універсальної бібліотеки, провела екскурсію до іноземного відділу, де представники закладів освіти змогли побачити 3D-принтер, його особливості і функції роботи та деталі, які він виготовляє. Учасники семінару на собі змогли випробувати сучасні окуляри віртуальної реальності, від яких були в захваті. Ще один виріб, яким були вражені учасники, це – розумна інтерактивна ручка, при дотику якої до книги вона відтворює інформацію про зображення і читає текст. Учасники взяли для себе корисну інформацію, яку донесуть до своїх колег і гуртківців, спробують з ними зробити власноруч новинки на наступні виставки.

Наталія РАЦКЕВИЧ, завідувач організаційно-масового відділу КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», зробила аналіз гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» за 2019 рік.

Завершився семінар «круглим столом», де представники районів обмінялися власним досвідом роботи з питань організації виставкової роботи в своїх закладах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *