ІНФОРМАЦІЯ про проведення обласного семінару директорів

10 грудня 2019 року комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради на базі комунального закладу «Центр позашкільної освіти» управління освіти, молоді та спорту Дубровицької райдержадміністрації було проведено обласний семінар для директорів закладів позашкільної освіти з теми: «Педагогічні реалії в діяльності закладу позашкільної освіти: крок уперед чи тупцювання на місці». У роботі семінару брали участь 25 учасників.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Стасюк Ніна Іванівна, начальник управління освіти молоді та спорту Дубровицької РДА, яка ознайомила присутніх із здобутками та перспективами освітян району, розповіла про розвиток освіти в районі та побажала плідної роботи учасникам семінару.

Ровкач Ангеліна Василівна, головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської ОДА, окреслила педагогічні реалії в діяльності закладів позашкільної освіти нашої області та поділилася своїми враженнями від  участі у Всеукраїнському форумі лідерів учнівського самоврядування та круглому столі «Позашкільна освіта: національні та регіональні перспективи» проведений за ініціативи Міжнародної асоціації позашкільної освіти. Констатувала зменшення державної підтримки закладів позашкільної освіти та їх недостатнє фінансування. Закликала забезпечувати максимальне охоплення дітей позашкільною освітою, здійснювати модернізацію освітньої діяльності у закладах позашкільної освіти відповідно до запитів громадян, держави і суспільства, забезпечувати розвиток профільного та інклюзивного навчання у закладах позашкільної освіти  за напрямками позашкільної освіти.

Директор комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Южаков Володимир Вікторович у своєму виступі звернув увагу керівників закладів області про необхідність відкриття та розширення мережі гуртків науково-технічного напряму позашкільної освіти, зокрема робототехніки з використанням передових 3D-технологій. Потрібно більше висвітлювати роботу гуртків у соцмережах для популяризації технічних напрямків серед зацікавлених батьків та дітей, а також наголосив на необхідності залучати більшу кількість вихованців до участі в обласних масових заходах.

Насичену програму семінару розпочав презентацією закладу Семенюк Микола Ілліч, директор Дубровицького центру позашкільної освіти. Учасників чекали екскурсія, перегляд відеофільмів про творчу діяльність закладу, а також творчі майстерні для учасників семінару, які провели керівники гуртків: Гурик Людмила Петрівна – «Виготовлення сувеніру в техніці декупаж», Кузіна Марія Павлівна – «Виготовлення ялинкової прикраси із фоамірану», Дука Наталія Анатоліївна – «Виготовлення новорічної іграшки в техніці «Валяння вовни». Презентував роботу гуртка «Робототехніка» та показав фрагмент заняття «Виготовлення найпростіших автоматизованих приладів» керівник гуртка Ревук Руслан Романович.

Не оминули увагою учасники семінару виставки виробів декоративно-прикладного мистецтва – творчих здобутків вихованців та педагогів закладу (в кабінетах).

По завершенню семінару підвели підсумки роботи творчим діалогом директорів закладів позашкільної освіти з питань розвитку професійної компетентності та оновлення змісту та форм освітньої діяльності в закладах позашкільної освіти, зокрема науково-технічного спрямування.

Учасники висловили подяку організаторам заходу за змістовну програму, можливість отримати новий досвід та приємні враження.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *