Обласний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії»

З метою розвитку творчих здібностей дітей та підлітків, формування у них зацікавленості у дослідженні космосу, підвищення рівня знань у галузі природничих та гуманітарних наук з 12 по 18 лютого 2021 року комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради був проведений обласний заочний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії». Конкурс проводиться щорічно.

На розгляд журі було представлено більше 350 робіт вихованців та школярів із 28 закладів позашкільної та загальної середньої освіти районів та міст області. Роботи подавались в таких напрямках: «Література та журналістика», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Космічна філософія» та «Космічна історія».

Сюжети робіт – найрізноманітніші: космічна техніка, інопланетні форми життя, фантастичні ландшафти невідомих світів. Свої погляди на вивчення людиною Всесвіту учасники конкурсу втілили у віршах, оповіданнях, дослідницьких роботах, виробах та малюнках. Дослідницькі роботи майбутніх науковців висвітлюють загадкові процеси еволюції Сонячної системи та Всесвіту, розкривають філософські проблеми єдності Всесвіту і людства.

Учасники конкурсу не тільки самі вивчали проблеми Всесвіту, але й самостійно писали сценарії свят, складали творчі космічні ігри, розповідали про будову Всесвіту, літаючі космічні апарати тощо. Найбільша кількість робіт конкурсу – це малюнки та вироби, в яких конкурсанти відобразили подорожі у Космосі, свої вигадані всесвіти, де існують фантастичні форми життя. Дивні інопланетяни на малюнках, вироблені з глини, тканини та хутра, приваблюють своєю незвичайністю, але у той же час «людяністю». Космічні кораблі та тарілки, більш фантазійні, ніж реальні, відобразили уявлення дітей про космічну техніку, сьогодення та майбутнє.

Найкращі результати показали команди:

   І місце – Дубенська міська станція юних техніків;

 ІІ місце Костопільський центр технічної творчості та комп’ютерних технологій;

ІІІ місцеДубровицький центр позашкільної освіти та місто Рівне.

Кращі роботи обласного конкурсу будуть приймати участь у фінальному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії», який проводить Громадське об’єднання Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» і буде проходити у м. Київ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *