ІНФОРМАЦІЯ про проведення обласного семінару для керівників учнівських творчих об’єднань з історико-технічного стендового моделювання

07 жовтня 2021 року на базі Рівненського обласного краєзнавчого музею комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради був проведений обласний семінар для керівників творчих об’єднань з історико-технічного стендового моделювання з теми: «Виготовлення паперових моделей-копій у категоріях: авіація, бронетехніка, архітектура, автомобілі. Вимоги до експонатів у нових категоріях: космос, фентезі, Збройні Сили України». В роботі семінару брали участь 15 представників закладів позашкільної освіти області.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Володимир ЮЖАКОВ, директор комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. Він наголосив, що одним з популярних захоплень серед учнівської  молоді є моделювання. Воно єднає людей з малечку до похилого віку. Заняття стендовим моделюванням розвиває логіку, уважність, просторове мислення, вміння майструвати власноруч, виховує інтерес та любов до техніки, історії.

Василь КРАВЧУК, завідувач відділу комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради, проаналізував результати проведення обласного заочного та Всеукраїнського заочного конкурсів з історико-технічного стендового моделювання. Наголосив на основних недоліках за категоріями моделей, акцентував увагу на нових номінаціях, що пропонуються у Всеукраїнському конкурсі.

Сергій КУРІННИЙ, керівник гуртків Дубенської міської станції юних техніків, ознайомив із вже використовуваними у роботі та новими номінаціями саме паперових моделей. Наголосив на вимогах до номінацій «Космос», «Фентезі», «Збройні Сили України» та особливостями їх оцінки, попередив про недопустимість використання у конкурсі минулорічних робіт. Розповів та продемонстрував матеріали та інструменти, що використовуються при виготовленні паперових моделей.

Практична частина обласного семінару складалася з майстер-класів, які провели Микола БАБІНСЬКИЙ, керівник гуртків Тучинської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів, з теми: «Алгоритм виготовлення паперової моделі літака FOKER D-21» та Віталій ХОМЕНЧУК, керівник гуртків Рівненського міського центру творчості учнівської молоді, з теми: «Виготовлення паперових судномоделей, на прикладі «Катер Г5».

Досить цікавою була проведена екскурсія виставковими залами Рівненського обласного краєзнавчого музею для всіх учасників семінару.

Завершився семінар «круглим столом», де керівники творчих об’єднань поділились власним досвідом роботи та обмінялись технічною документацією і кресленнями.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *