ІНФОРМАЦІЯ про проведення обласного семінару для керівників творчих об’єднань з історико-технічного стендового моделювання

20 жовтня 2022 року був проведений обласний семінар для керівників творчих об’єднань з історико-технічного стендового моделювання з теми «Перспективні напрямки  розвитку історико-технічного стендового моделювання». Організатором є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. В роботі семінару брали участь 6 представників закладів позашкільної освіти області.

Семінар розпочався відразу після закінчення сигналу відбою повітряної тривоги.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Володимир ЮЖАКОВ, директор комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. Він наголосив, що одним з популярних захоплень серед учнівської  молоді є моделювання. Воно єднає людей з малечку до похилого віку. Заняття стендовим моделюванням розвиває логіку, уважність, просторове мислення, вміння майструвати власноруч, виховує інтерес та любов до техніки, історії.

Людмила ХОДЄЄВА, методист комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради, проаналізувала результати проведення обласного заочного та Всеукраїнського заочного конкурсів з історико-технічного стендового моделювання. Наголосила на основних недоліках за категоріями моделей, акцентувала увагу на нових номінаціях, що пропонуються в умовах проведення Всеукраїнського конкурсу.

Олександр ТИМОЩУК, завідувач відділу комунального закладу «Гощанський центр науково-технічної творчості», розповів про STEM- освіту, яка дає можливість технічній творчості реалізуватися, відкривати нові можливості саме в гуртках з історико-технічного стендового моделювання.

Сергій КУРІННИЙ, керівник гуртків Центру науково-технічної дитячої та юнацької творчості Дубенської міської ради, зазначив що одним із важливих, але часто недооцінених і мало використовуваних складових у виготовленні моделей техніки та діорамістиці є застосування спецефектів. Саме вони займають важливе місце у стендовому моделюванні.

Практична частина обласного семінару складалася з майстер-класів, які провели:

Микола БАБІНСЬКИЙ, керівник гуртків Тучинського ліцею, з теми «Виготовлення паперових кораблів, на прикладі броненосця.

Віталій ХОМЕНЧУК, керівник гуртків Рівненського міського центру творчості учнівської молоді, з теми «Використання водорозчинних фарб у стендовому моделюванні. Методи нанесення слідів експлуатації на моделях («Challenger ІІ» та Урал)».

По завершенню семінару відбувся обмін досвідом роботи та пропозиціями щодо питань організації освітнього процесу та проведення масових заходів в умовах воєнного стану. Учасники семінару обмінялися рекомендаціями та практичними матеріалами щодо роботи в умовах дистанційного навчання. Обговорили про проведення обласного та Всеукраїнського конкурсів з історико-технічного стендового моделювання, критерії оцінювання.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *