ІНФОРМАЦІЯ про проведення обласного вебінару для керівників творчих об’єднань з інформаційних технологій

Епідемія коронавірусу і, на жаль, війна стали випробуванням як для всієї освіти в державі так і для позашкіля. Якісне навчання в дистанційній формі передбачає наявність інноваційних комп’ютерних технологій (доступу до швидкісного інтернету, методичного забезпечення і технічного забезпечення – комп’ютер, планшет, смартфон тощо) в усіх учасників освітнього процесу. З огляду на це, 27 жовтня 2022 року був проведений обласний вебінар для керівників творчих об’єднань з інформаційних технологій з теми «Інноваційні технології в професійній діяльності».

Організатором заходу є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. У роботі вебінару брали участь 10 представників із 6 закладів позашкільної освіти області.

З вітальним словом до учасників вебінару звернувся Володимир ЮЖАКОВ, директор КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. Він зазначив, що освітній процес у закладі позашкільної освіти має забезпечувати всі необхідні умови для всебічного розвитку особистості, громадянина, здатного до свідомого суспільного вибору та створювати умови для розвитку і самореалізації кожної дитини.

Мирослава ДОМАНСЬКА, методист КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради, розповіла про інноваційні технології в сучасному освітньому просторі під час змішаного і дистанційного навчання. Вона наголосила, що недостатньо перенести традиційні заняття онлайн і застосовувати такі ж методи та підходи, як при очному навчанні. Для організації навчання за допомогою дистанційних технологій потрібні електронні ресурси та спеціальним чином організована самостійна робота здобувачів освіти.

Ольга МАТЯЩУК, керівник гуртків-методист, комунального закладу «Будинок дитячої та юнацької творчості» Березнівської міської ради, розповіла про вибір форм та інструментів організації навчання за допомогою дистанційних технологій. Вона звернула увагу, що в позашкільній освіті такий вибір здійснює педагог відповідно до визначеної мети заняття та бажаного результату, а також від напряму позашкільної освіти та навчальної програми. Від того як саме педагог вибудує схему діяльності з вихованцями, залежить продуктивна робота колективу гуртка.

Тарас ПЕТРЕНЧУК, керівник гуртків КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості» Костопільської міської ради, поділився власним досвідом реалізації інноваційних технологій під час проведення занять в гуртках «Комп’ютерна графіка» та створення на їх базі студії «Level Up».

Олег РОМАНЮК, керівник гуртка, Центру науково-технічної дитячої та юнацької творчості Дубенської міської ради, розповів про SMART-технології, що дають можливість дітям реалізуватися, відкривати нові можливості в фотогуртках.

Юрій ТУРБАЛ, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри Комп’ютерних наук та прикладної математики НУВГП, розповів про ефективне застосування нових технологій, активних та інтерактивних методів і прийомів навчання у ВУЗі, принципи програмування та створення програмних продуктів, електронну комерцію, робототехніку.

По завершенню вебінару відбувся обмін досвідом роботи та пропозиціями щодо питань організації дистанційного навчання під час воєнного стану. Учасники семінару обговорили також умови проведення обласних конкурсів з інформаційних технологій та комп’ютерної графіки в 2022-2023 н.р., окреслили номінації та критерії оцінювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *