Інформаційно-технічний

Ознакою часу, в якому ми живемо, є лавинне нагромадження інформації та розвиток комп’ютерної техніки. Відбувається перехід до інформаційного суспільства. Персональний комп’ютер вже давно увійшов у наше життя і зараз є присутнім майже у всіх домівках. Він широко застосовується сьогодні у виробництві, управлінні, науці, медицині, торгівлі, освіті, банківській справі тощо. Нажаль дітям досить важко зорієнтуватись у тому обсязі інформації, яка хлинула на них із віртуального простору. В основному вони тратять свій час на комп’ютерні ігри, серед яких переважає насильство та жорстокість; довготривале спілкування у соціальних мережах.

Комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» дає можливість познайомити дітей з незвичайним світом інформаційних та комп’ютерних технологій, провести їх лабіринтами нової науки. На його базі працюють гуртки оператор комп’ютерного набору, основи комп’ютерних технологій,  художня комп’ютерна анімація та юні користувачі ПК, де учні під керівництвом досвідчених педагогів вивчають сучасні програмні продукти, ознайомлюються із апаратною складовою ПК.

Основне завдання гурткової роботи – дати можливість дітям самовиразитись як особистостям, активізувати їх творчий потенціал, мислення, уяву. З цією метою їх залучають до дослідницької, пошукової та творчої діяльності; дають можливість на практиці закріпити здобуті знання, уміння і навички; вчать бути активними, творчими. Учні мають можливість розкрити свої розумові здібності у невимушеній обстановці, проявити оригінальність, пропонувати власні вирішення задач, нові ідеї. Матеріал, який вивчається в гуртках, є доступним, систематизованим і спонукає до творчого вирішення питань. Саме заняття в гуртках Центру дозволяє дітям по-новому переосмислити значення і роль комп’ютерних та інформаційних технологій у сучасному житті. В дитячій свідомості зароджуються нові поняття, виникає бажання пізнавати, перебувати в постійному пошуку, збагачувати свої знання.

Навчання у гуртках інформаційно-технічного відділу сприяє поглибленню знань шкільної програми, кращому засвоєнню матеріалу, удосконалює навички роботи з комп’ютерними програмами і забезпечує професійну орієнтацію вихованців.